Sıkça Sorulanlar

İlkecar Araç Kiralama Hizmetleri

Firmanızın kurumsal uzun dönem araç kiralama taleplerine destek olabilmek adına bir telefon uzağınızdayız. İlkecar olarak filo araç kiralama, kurumsal araç kiralama ve uzun dönem kurumsal araç kiralama noktasında avantajlı fiyatlarımız ve butik hizmet anlayışımız ile yüksek müşteri memnuniyeti hedefiyle çalışıyoruz.

Araçlarınızın Kaskosu Var Mı?

Tüm araçlarımızın rent a car kaskosu bulunmaktadır. Ancak kaskonun geçerli olabilmesi için yetkili merciiden "Trafik Kaza Raporu" ve "Alkol Raporu" ile birlikte, çift taraflı kaza ise diğer tarafın evrakları ehliyet, ruhsat ve trafik sigortası fotokopisi, olay yeri resimleri, karşı tarafın cep telefonu vs.. Temin etmeniz ve en geç 24 saat içinde ofisimizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Şirketler İçin Kiralamada Ne Gibi Şartlar Aranmaktadır?

Şirketler için kiralamalarda bir sefere mahsus olmak üzere; vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, şirket mektubu (kullanacak kişinin şirket adına araç kiralamaya ve kullanmaya yetkili olduğunu kira ve kasko dışı hasarlarda ödemenin şirketiniz tarafından nakit olarak yapılacağını belirten antetli kağıda imza yetkilisi tarafından imzalanmış), kullanıcı kişilerin ehliyet fotokopileri gerekmektedir.

İlke Car´dan Uzun Dönem Kimler Araç Kiralayabilir?

Kurumsal şirketler, ticari kuruluşlar, orta ve küçük ölçekli şirketler ile bireysel müşteriler geniş araç segmentinden faydalanabilir ve uzun dönem araç kiralayabilir.

Tercih Ettiğim Araçları Ne Kadar Süre İle Kiralayabilirim?

İlke Car´dan en az 12 ay, en fazla 47 ay için araç kiralayabilirsiniz.

Anlaşmalı Servislerdeki Periyodik Bakım Masraflarını Kim Karşılayacak?

Uzun dönem filo kiralama çerçevesinde tüm bakım masrafları İlkecar´a aittir.

Kiraladığım Aracı Kimler Kullanabilir?

Kiralık aracı sadece İlke Car araç kiralama formuna sürücü ve Ek Sürücü olarak tanımlanmış kişiler kullanabilir. Uyarı: Araç kiralama formunda veya Ek Sürücü olarak tanımlanmayan kişilere aracı kullandırılmasında Sigorta/Kasko kapsamı dışına çıkılmış olacaktır.

Kiraladığım Aracı Nereden Teslim Alacağım?

Kiraladığınız aracı dilerseniz kiralama firmasının ofisinden teslim alabilirsiniz. Dilerseniz de kiralamış olduğunuz aracı adresinizde teslim edilmesini talep edebilirsiniz. Adrese Teslim hizmetini satın aldığınızda aracı hem teslim alırken hemde iade ederken kullanabilirsiniz.

Aracı Teslim Alırken Hangi Belgeler Yanımda Olmalı?

İlke Car aracılığı ile kiraladığınız aracı teslim alırken Sürücü belgeniz (Ehliyet), Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınızı yanınızda bulundurmalısınız.  Eğer araç kiralama rezervasyonunuzda ek sürücü seçeneğini tercih etmişseniz, ek sürücüye ait Sürücü Belgesi (Ehliyet) ve T.C. Kimlik kartı da yanınızda olması gereklidir.

Kiralık Aracı Dolu Depo İle Mi Teslim Etmek Gerekiyor?

Kiraladığınız aracı tedarik eden İlke Car şirketinin Yakıt Politikasına bağlı olarak bu durum oluşabilir.  Eğer kiraladığınız aracı Dolu Depo Yakıt Politikası ile teslim aldıysanız aracı dolu depo ile teslim etmek zorundasınız.

Kurumsal Kiralama İle İlgili Şikayetleri Kime İletebilirim?

İlke Car ile kiraladığınız araçlar, hizmetler ve aracı sağlayan firmamız ile ilgili her türlü şikayet ve talepleriniz için bize istediğiniz zaman info@ilkecar.com.tr adresi üzerinden e-posta yolu ile, çağrı merkezimiz üzerinden telefon ile veya iletişim formu üzerinden bilgi verebilirsiniz.

Ek Sürücü Nasıl Ekleyebilirim?

Eğer araç kiralama işlemini yaptırırken Ek Sürücü eklemediyseniz de daha sonra e-posta ile yada çağrı merkezimize telefon ile ulaşıp ekletebilirsiniz.Şayet araç kiralama formunda veya Ek Sürücü olarak tanımlanmayan kişilere aracı kullandırılmasında Sigorta/Kasko kapsamı dışına çıkılmış olacaktır.

Kurumsal Firma Olarak Araç Kiralamak Mümkün Mü?

Evet, firmamız genelde kurumsal firmalara orta ve uzun dönem kiralama hizmeti sunmaktadır. Kurumsal firma olarak rezervasyon yaptığınızda aracı kullanacak sürücü ve ek sürücüleri firmamıza tanımlarsınız.  Fatura kısmında ise şirket adına faturanızı kestirebilirsiniz.  Kurumsal firmalar için sunduğumuz farklı çözümler içinde çağrı merkezimiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz..

Firmanızda Hangi Araç Sınıflarını Kiralamak Mümkün?

İlke Car´da kiralayabileceğiniz araç sınıfları:

* Compact
* Ekonomik
* Orta Sınıf
* SUV
* Standard
* Üst Sınıf
* Lüks

Tüm bu araç sınıfları kiralamak istediğini tarih ve lokasyona göre müsait olabilmektedir.

Araçlarınızda Ne Tür Sigortalar Var?

İlke Car araçları Hasar Sorumluluk (KASKO) güvencesindedir. Ayrıca tüm araçlar çalınma, hırsızlık, çarpma, çarpılma riskine karşı koruma altındadır.  Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde 3.şahıslardan gelebilecek her türlü zararlar Trafik Sigortası limitleri göz önünde bulundurarak araçlar koruma altında olmaktadır.

Orta ve Uzun Dönem Araç Kiralama İçin Nereyi Aramalıyım?

Orta ve Uzun Dönem kurumsal araç kiralama sayfamızdaki formu doldurarak veya 0216 651 83 83 nolu danışma hattımızı arayarak başvurabilirsiniz.

Filo Kiralama Nasıl Yapabilirim?

Kurumsal anlaşmalar ve filo kiralama talepleriniz için info@ilkecar.com.tr adresimizden yetkili birimimize talebinizi iletebilirsiniz.

Kaza veya Arıza Durumunda Ne Yapmalıyım?

Kaza Durumunda, Aracın yerini değiştirmeden bölgede yetkili olan Polis veya Jandarma tarafından Kaza Raporu, Alkol Raporu ve çift taraflı kaza ise diğer tarafın evrakları ehliyet, ruhsat ve trafik sigortası fotokopisi, olay yeri resimleri, karşı tarafın cep telefonu vs.. Alıp 24 saat içinde ofisimizle bağlantı kurmanız gerekmektedir. Bağlantı kurulduktan sonra arkadaşlarımız neler yapmanız gerektiği konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Günlük / Saatlik Araç Kiralamak Mümkün Mü?

İlke Car olarak Orta ve Uzun dönem kiralama hizmeti vermekteyiz. Firmamızın hizmetleri arasında günlük veya saatlik kiralama hizmeti bulunmamaktadır.

Önemli Uyarı : Sitemizde yayınladığımız fotoğraf, video ve yazılar izinsiz kullanılamaz.
BİZE ULAŞIN
Instagram
Instagram
Whatsapp